pomáháme

Pomocné tlapky o. p. s. - asistenční psi pro
zdravotně postižené

Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené o.s.®

 O.S. Srdcem pro kočky

nadační fond Pes v nouzi

SmartDog s.r.o. Slovensko

Psí kusy 1 / 2008

aktuální vydání časopisu Psí kusy
Líbí se Vám titulka?
(85%) Líbí!
(15%) Nelíbí!

Z obsahu aktuálního čísla

Ja se žije se psem Martě Kubišové

Martu Kubišovou zná u nás každý, jednak jako zpěvačku a jednak jako obětavou „psí mámu“. Koncertuje u nás i v zahraničí a kromě toho se věnuje moderování televizního pořadu na pomoc opuštěným pejskům. Chcete mě, na jehož vzniku se podílela spolu se Zdeňkem Srstkou.

 

JAK SE STÁT KOMISAŘEM - REXEM!

Když v roce 1991 nabídla dvojice rakouských scenáristů Peter Hajek a Peter Moser společnosti Mungo-film námět na akční kriminální seriál, v němž hlavní roli bude hrát pes, ani ve snu je nenapadlo, že vytvoří největší psí hvězdu dnešní doby.

 

Samuel a Sebastian

Synovo přemlouvání po návratu od mé sestry, která v pražském činžovním bytě žije s německým ovčákem, dvěma kočkami a chameleonem, nebralo konce. Chtěl psa.

 

Psí život - Adopce pod dohledem televizních kamer

Nový pořad věnovaný psům se objeví na obrazovkách České televize v lednu 2008. Hlavní hrdinové jsou pejskové a jejich příběhy. Sledovat je budeme moci 30 minut týdně, vždy v nedělní podvečer.

 

Psím očím neodoláš

Psí život je dojemný, láskyplný a strhující televizní pořad o psech, kteří hledají nový domov. Od ledna ho uvidíte vždy v nedělní podvečer na ČT1 a moderovat ho bude Veronika Nováková.

 

Bígl? To je honič a hlavně neúnavný bavič!

Strakatý milovník pohodlí a zároveň lovec každým coulem. Útěkář, na jehož návrat čeká s obavami každý jeho majitel. Tvrdohlavec a přitom kašpárek, který svou hravost a dobrou náladu šíří po celé smečce, tedy rodině. To všechno a ještě více, to je prostě: bígl!

 

Baví se na Silvestra opravdu všichni?

Petardy, rány a výbuchy. Někdo se možná pobaví. Ale velká část pejskařů a psů rozhodně ne.

 

Na mou duši, na psí uši...

Ať už má váš pes ucho vztyčené vzhůru nebo převislé, chlupaté či nechlupaté, jedno mají společné – když začne bolet, dokáže pořádně potrápit.

 

2. díl – Základní pravidla soužití se psem

Ještě, než si přivezeme štěňátko, je důležité si domluvit základní pravidla hry. Jakmile štěňátko máme doma, je důležité se podle nich začít řídit. Nelze se začít domlouvat až za pochodu, většinu věcí je potřeba ujasnit si hned od začátku. Například účel, proč psa pořizujeme.

 

Se psem na horách

Řeklo by se, že život se psem na horách je jednoduchý. Hory, i ty tuzemské, v člověku probouzí pocit života v divočině, přírodu, zkrátka něco jako psí ráj. Ale má to i své háčky. Je zima, na horách už se lyžuje a málokdo si položí otázku, jak se třeba psům chodí ve sněhu...

 

Dobrák Nero: Z České farmy na misi v

Zátah na ozbrojené vůdce vzbouřenců, stejně tak jako nekonečné služby u kontrolních stanovišť. To všechno musí zvládnout psi, kteří vyjíždějí s vojáky na zahraniční mise. Málokdo by přitom věřil, že psí vojáci jsou často dobráci od kosti. Jako například Nero.

 

Psí výlet: Hradec nad Moravou

Na skalním ostrohu nad řekou Moravicí se tyčí hned dva starobylé zámky. Kolem se rozprostírají lesnaté kopce přírodního parku Moravice. Tento trochu zapomenutý, zastrčený, ale o to malebnější kout země přímo láká pejskaře k návštěvě.

 

MUSHING

Je to takový chlapský sport. Mnohý kluk, ale i děvče při čtení dobrodružných příběhů Jacka Londona zatouží po psím spřežení. Některým tento sen přetrvá až do dospělosti. A o ty jde.

 

Útulek či výchovný ústav?

Když se sejde parta lidí, kteří jsou blázni do psů, nemůže to dopadnout jinak, než jak to dopadlo v Mělníku. Pět přátel se jednoho dne rozhodlo založit Mělnické sdružení ochránců zvířat.

 

Němá tvář se šrámy na duši

Příběh, který přenáším na tyto stránky, je skoro až neuvěřitelný. Vypovídá o obrovské psí odvaze, chuti žít, o lidské dobrosrdečnosti a soudržnosti.

 

 

■ nahoru


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím!