pomáháme

Pomocné tlapky o. p. s. - asistenční psi pro
zdravotně postižené

Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené o.s.®

 O.S. Srdcem pro kočky

nadační fond Pes v nouzi

SmartDog s.r.o. Slovensko

Psí kusy 6 / 2012

aktuální vydání časopisu Psí kusy
Líbí se Vám titulka?
(80%) Líbí!
(20%) Nelíbí!

Z obsahu aktuálního čísla

Každý den se psem je zážitek

Richard Tesařík je známý hudebník, textař a zakladatel slavné skupiny Yo Yo Band. Díky němu vznikly takové hity, jako je Kladno, Rybitví nebo Karviná. Je ale také velkým milovníkem psů a dokonce i úspěšným chovatelem. U zpěváka, který na první pohled působí jako ryze mužný typ a rocker, by však asi málokdo odhadl, jaké plemeno si před několika lety našlo právě jeho srdce.

 

Na inzerát přes celou republiku

Doma mám sedmiletou bíglí slečnu Eimi, která mi dělá radost každý den. Proto když jsem narazila v inzerátu na kříženku Ashly, bylo rozhodnuto. Obstarám sobě i Eimince novou psí kamarádku a další várku radosti. Na začátku to vypadalo jednoduše…

 

Průvodci slavných X. – Ten, který zachránil Richarda Nixona

Jmenoval se Checkers, a přestože to nebyl žádný pes-záchranář, budoucí americký prezident mu vděčil za mnohé. Nebýt jeho, nestal by se totiž nejspíš prezidentem.

 

Mazlíček nebo zabiják?

Jsou tvrdí, jsou zuřiví a jsou zabijáci. Takový je mediální obraz pitbulů. Je to ale pravda? Nebo jen hysterie? Uvést věci na pravou míru se snaží nový školní projekt, který toto plemeno představuje takové, jaké skutečně je.

 

Německý trpasličí špic – Oddaný malý čipera

Nejmenší ze všech špiců je veselý společník, čilý neposeda, ale i vyznavač gaučingu.

 

Letem psím světem – Německo 3. část

Plemen pocházejících z Německa je poměrně dlouhá řádka, a tak budeme i tentokrát pokračovat v jejich výčtu. U některých je jejich původ dobře známý, u jiných vás možná překvapí.

 

Když čekáme rodinu

Pro mnohé majitele, kteří poprvé čekají psí přírůstky do rodiny, je krytí, následná březost a porod jejich novým, výjimečným a s radostí i obavami očekávaným zážitkem. Pro zkušené a dlouholeté chovatele se jedná o rutinu. Ale i ty občas dokáže situace zaskočit.

 

Po stopách dnem i nocí

Mantrailing, což disciplína stará několik staletí prožívá v těchto letech renesanci. Nejvážnější zájemci i jejich psiska se sjeli do Bratislavy. A my jsme byli u toho.

 

Na lovu „kačerů“

Jaro je v plném proudu a přímo vybízí k procházkám přírodou. Ty v blízkém okolí ale můžou být pro naše chlupáče již poněkud očmuchané. A co si budeme povídat, pro nás už to správné kouzlo ztratily nejspíš také. Nechte se proto pozvat na výlet trochu netradičně. Značka: GPS s sebou!

 

Obr na parkuru

Agility, nebo-li „psí parkur“, už v dnešní době zná asi většina pejskařů. Ale že by tuhle disciplínu provozovala německá doga? Jak nám ukáže autorka následujících řádků, všechno jde, když se chce. Jen to má prostě svá specifika.

 

Jak se hledá v Německu?

Německo je tradiční chovatelská velmoc. A tak asi nikoho nepřekvapí, že tam věnují nemalou pozornost i využití psů pro záchranářské účely.

 

Polož si hlavičku

Dnešní cvik je fyzicky nenáročný, a proto se skvěle hodí pro psy, co jsou zrovna v rekonvalescenci, nesmějí lítat venku a doma se nudí. Dále pro starší psy, které už trápí pohybové obtíže, a také pro štěňata, která zatím nemají na náročnější cviky vyvinutou kostru a svalstvo.

 

Tvrdý osud španělských galgů

Že život na Pyrenejském poloostrově umí být tvrdý, to tuší každý, kdo zná dějepis. Co tam ale dodnes zažívá místní plemeno chrtů, galgové, to zatím zůstává veřejnosti ukryté.

 

Neuvěřitelný Happy End

Čtenářka Iveta nám napsala: „Ráda bych vám představila jeden krátký příběh, který se zdá neuvěřitelný. A za to, že šťastně skončil, vděčíme moderní technice, především Internetu.“ Rádi se o tento zajímavý příběh o tom, co vás také může potkat při venčení psa, s vámi podělíme.

 

 

■ nahoru


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím!