pomáháme

Pomocné tlapky o. p. s. - asistenční psi pro
zdravotně postižené

Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené o.s.®

 O.S. Srdcem pro kočky

nadační fond Pes v nouzi

SmartDog s.r.o. Slovensko

Psí kusy 9 / 2012

aktuální vydání časopisu Psí kusy
Líbí se Vám titulka?
(81%) Líbí!
(19%) Nelíbí!

Z obsahu aktuálního čísla

Boxerka z fotoateliéru

Fotograf, právnička a boxerka Bais, o kterou se dělí doslova celý dům. Známý reklamní a portrétní fotograf Tomáš Třeštík bydlí se svojí snoubenkou v domě, ve kterém obývají další byty i jeho rodiče a sestra. A pes je všechny od samého počátku vystavuje situacím, s nimiž vskutku nepočítali.

 

Štěstí se může usmát i tam, kde už chybí naděje

V každém psím útulku najdeme chlupatého nešťastníka, který je takříkajíc neumístitelný. Jinými slovy – je příliš starý, možná je nemocný, možná má i nějaký hendikep a nejspíš ani není moc líbivý. A tak ho nikdo nechce...

 

Průvodci slavných XIII. – Laddie Boy, přítel prezidenta Hardinga

Americký prezident Warren Harding ve své funkci prvního muže Spojených států příliš dlouho nepobyl. Nevíme, do jaké míry se během svého dva a půl roku trvajícího úřadování zapsal do srdcí Američanů. Jisté ale je, že jeho pes Laddie Boy se stal miláčkem národa.

 

Když specialisté nedostanou šanci

Uplynul více než rok od doby, kdy jsme o tom psali. Ale situace se nám stále a stále vrací jako bumerang. Mění se místo, čas a lidé, ale problém je stále stejný. A co je horší, výsledky jsou stále stejně marné. Ale vezměme to popořádku.

 

Norfolkský teriér – Hravý závisláček a neposeda

Malý, veselý a odvážný psík s geny lovce-norníka oplývá podobnými charakteristikami, jako jiní teriéři. Není ale tak ostrý, a proto je dobrým kamarádem i dětem.

 

Nemoci očí

Říká se, že oko je okno do duše. A kdo se někdy pořádně zadíval do očí svého čtyřnohého kamaráda, zřejmě to potvrdí. Ale oko je také složitý a citlivý orgán, o jehož zdraví a bezpečí je potřeba náležitě pečovat.

 

Jak se baví bulíci aneb Bull Terrier Action

Asi málokdo by oponoval tvrzení, že jsou psí plemena, která více než jiná vyvolávají širokou škálu názorů i emocí. A nepochybně jedním z nich jsou bulteriéři. Jsou lidé, ve kterých budí bezmezný strach a nedůvěru. Jiní naopak bulíky nadšeně milují a nedají na ně dopustit. A o těch bude řeč.

 

Steliva pro kočky i pro psy? Proč ne?

Majitelé koček a někteří majitelé malých plemen psů i jiných menších zvířat stanou dříve či později před otázkou, jaký druh podestýlky vybrat do místa, kde budou jejich miláčkové vykonávat svoji potřebu. Trh se zvířecími potřebami je v tomto oboru více než nakloněn testování, zkoušení a vybírání. Tak se pojďme podívat, jak vybrat co nejlépe.

 

Chytrý jako... voříšek!

Že psí kříženci v řadě dobrých vlastností předčí své čistokrevné kolegy, o tom se hovoří docela často. Je to pravda, nebo jde o mýtus?

 

Domeček

Dnešní cvik je jednoduchý a pro psa fyzicky nenáročný. Takže ať už máte doma štěně nebo psího seniora, pozvěte ho na zábavnou cvičební lekci. Naučíte ho zaparkovat v "domečku" mezi vašima nohama.

 

Když táboří psí mládež

Léto je doba dovolených. A v případě mnoha nadšených psích sportovců také doba táborů. A tak jsme se spolu s jednou z trenérek agility podívali na jeden, který hostil tu nejmladší generaci milovníků psích sportů.

 

Tart je pro všechny

Psa, který je miláčkem rodiny a přitom ochrání páníčka, jeho blízké i majetek, a zároveň není postrachem ulice, chce hodně lidí. A právě takovým výcvikem se zabývají členové Tartu.

 

Kam s nimi? Na severu Plzeňska chybí útulek

Zatoulaní nebo v horším případě opuštění psi jsou pro starosty vesnic ze severního Plzeňska noční můrou. Nález takového zvířete pro ně znamená spoustu starostí a někdy i pořádně provětrá obecní rozpočet. Velkým problémem je už samotný odchyt. Zatímco v nedaleké Plzni lze využít asistence městské policie, na venkově to takhle prostě nefunguje.

 

Naše torpédo na pružince

Odříkaného chleba největší krajíc, říká se. Platí to i v příběhu čtenářky Zuzany, která si v novém bytě neuměla představit velkého psa. Jak to nakonec dopadlo? Přečtěte si následující řádky.

 

 

■ nahoru


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím!