pomáháme

Pomocné tlapky o. p. s. - asistenční psi pro
zdravotně postižené

Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené o.s.®

 O.S. Srdcem pro kočky

nadační fond Pes v nouzi

SmartDog s.r.o. Slovensko

Psí kusy 1 / 2017

aktuální vydání časopisu Psí kusy
Líbí se Vám titulka?
(78%) LĂ­bĂ­!

Z obsahu aktuálního čísla

Jan Hnízdil: Skip se o nás stará

Voříšek jménem Skip dělá lékaři Janu Hnízdilovi společnost ve volném čase i v ordinaci – ve Hnízdě zdraví. Na pacienty, kteří k němu přicházejí s úzkostmi nebo obavami, působí uklidňujícím dojmem. „Je to výběr z psů, pozdní sběr. A rozhodně je to to nejlepší z plemen, co pobíhalo po ulici,“ říká Jan Hnízdil.

 

Vedle psů pavouci, gekoni a žáby

Bydlet v bytě s kotětem, morčetem, andulkou nebo psem je běžné. Ale chovat kromě obvyklých druhů třeba i ochočenou křepelku či svérázného ježka, to už je trochu jiná káva. Pojďte dnes s námi na předvánoční návštěvu ke Kristině Somerlíkové, která má v jednom brněnském paneláku takovou malou zoologickou zahradu.

 

Zbloudilým chlupáčům na stopě

Rapidně zvýšeným počtem ztracených pejsků o dovolených se vyznačovala letošní letní sezona. Tu vystřídalo o trochu klidnější podzimní období a s přicházejícími Vánocemi budeme muset být o to více obezřetní. Následky pro zvířecí tuláky mohou být přitom za chladného počasí fatální. Zvláště pro menší plemena, která jsou zvyklá jen na klimatickou pohodu vytápěného obydlí.

 

Hersenwerk 24. díl: Zábava s příborníkem

Vánoce jsou mimo jiné zasvěcené vaření a hodování. A většina z nás tedy touto dobou mnohokrát za den sahá do příborníku. Věděli jste, že z něj může být i báječný hlavolam pro vašeho chlupáče?

 

Bígl: veselý kamarád a mistr útěků

O tomto plemeni panuje řada předsudků, které se týkají jeho malé schopnosti učit se. Opak je pravdou! Bígl je velmi vnímavý pes, který se učí s velkou chutí a nezapře v sobě ani vrozené lovecké schopnosti. Především je to ale skvělý společník.

 

Inspirace na výlety: Romantické Bílé Karpaty aneb Krajem žítkovských bohyní

Krajina, do které vás zveme na výlet, je ztělesněním romantiky. Užijete si zde přírodní nádhery i mystiku. Ostatně, právě ve zdejších horách a hvozdech se odehrával mystický příběh známých žítkovských bohyní.

 

Ať si na Vánoce pochutná i pes!

Každý, kdo má svého psa rád, nezapomíná na něj ani o Vánocích a chce mu přilepšit jak dárky pod stromeček tak štědrovečerní večeří. Možná to hraničí s polidšťováním psů, ale pokud vše děláme rozumně, tak taková přízeň našim chlupáčům rozhodně neuškodí.

 

Jaký pán, takový pes?

Podle čeho si vybíráme naše čtyřnohé parťáky a kdy bychom se nad naší volbou měli raději dvakrát zamyslet?

 

Stres u psů

Uteklo to jako voda a zase tu máme Vánoce. Říká se, že jsou to svátky klidu a pohody, ale v dnešní uspěchané době stále slyšíme, že místo v klidu jsou lidé ve stresu. A bohužel, leckdy to platí i o našich chlupáčích.

 

Soucit a žárlivost

„Abychom dokázali vysvětlit chování slonů, musíme je prostě analyzovat z lidského pohledu. Tak se obvykle přiblížíme pravdě, ovšem to je něco, co vědci zatím nepochopili. Zdá se, že mají nějakou zábranu připisovat zvířatům lidské rysy chování, zvlášť pokud se jedná o emoce.“ David Sheldrick (někdejší šéf Národního parku Tsavo)

 

Pestrý psí víkend

Málokdy se povede tak zdařilá psí akce, jakou byl letošní Herolfest. Vzpomínka na něj hřeje, i když je venku zima a nevlídno. Tak si pojďme připomenout, co se to v údolí řeky Svratky vlastně odehrálo.

 

Zvedání zadních tlapek

Zvedat přední packy umí pomalu každý druhý pes. Ale naučit zvedat psa i ty zadní, to už je o dost zajímavější a jen tak někdo to neumí. Tak směle do toho!

 

Záchranář k pohledání

Psí život, který by mohl být námětem hned na několik filmů, to byl osud Erika, zachranáře ze Šumavy.

 

Rok 2016 v útulcích

Jak pravidelní čtenáři dobře vědí, v každém časopise navštívíme nějaký psí azyl, abychom zjistili, co se tam děje. V předvánočním čísle jsme se rozhodli zjistit, co tento rok přinesl lidem pracujícím v útulcích dobrého, s čím se museli potýkat a co čekají od roku nadcházejícícho.

 

Jak jsme přišli k Elišce

Jana Kubešová a její rodina si nedávno vzala z útulku jedenáctiletou fenku jezevčíka jménem Eliška. Z příběhu, který nám poslala, přímo sálá, jakou radostí je jejich současné soužití. A je také vřelým doporučením k adopci psích azylantů.

 

 

■ nahoru


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím!